2009 Grand National Teams

Pittsburgh, PA
May 2-3, 2009
 

 

GNT Champion Flight
5 Tables

MPs Rank Names
36.00
1
Kenneth Kranyak - Laurie Kranyak, Bay Village OH; Phillip Becker, Beachwood OH; Don Sulgrove - Kathleen Sulgrove, Twinsburg OH
27.00
2
Jan Assini - Peter Grover, Aurora OH; Bernie Greenspan, Beachwood OH; Bernard Fudor, Murrysville PA
18.00
3/4
Mary Paulone Carns - Gail Carns, Export PA; Asim Ulke, Monroeville PA; Robert Zwack, Gibsonia PA
18.00
3/4
Vernon De Jong, Sharon PA; Steven Grzegorzewski, Meadville PA; Bernard Olmstead, Warren OH; Michael Bugnone, Niles OH

 

GNT A Flight
4 Tables / Based on 12 Tables

MPs Rank Names
30.00
1
Fred Schenker, Pittsburgh PA; Jay Levy, Amherst NY; Saleh Fetouh, Buffalo NY; Paul Facinelli, Avon OH; Dan Roseberry, Dover OH; Roger Tiktin, Lakewood OH
22.50
2
Stan Dub, Shaker Hts. OH; Jack Shapiro, Beachwood OH; Pat Chisholm, Macedonia OH; Lloyd Loux, Westlake OH
15.00
3/4
Trudy Cohn - Arlene Port - Louis Joseph - Harold Haffner, Pittsburgh PA
15.00
3/4
Jane Marshall - Ronald Franck, Pittsburgh PA; Barbara Bergman - Kenneth Bergman, Wexford PA

 

GNT B Flight
4 Tables / Based on 7 Tables

MPs Rank Names
26.00
1
Marc Sylvester, Edinboro PA; Francis Tseng, Erie PA; Chongmin Zhang, Getzville NY; Kathy Pollock, Tonawanda NY
19.50
2
William Riley - Nancy Riley, Silver Lake OH; Jean Prior, Bethel Park PA; Mary Lou Naughton, Pittsburgh PA
13.00
3/4
Robert Zimmermann - Peter Howell - Ernie Retetagos - Marcella Retetagos, Pittsburgh PA
13.00
3/4
Dian Petrov - Michael Ryan, Buffalo NY; James Gullo, Silver Creek NY; Eugene Harvey, Lackawanna NY

 

GNT C Flight
4 Tables

MPs Rank Names
15.00
1
Donald Turacy, Sr, Dravosburg PA; Frank Siffrinn - James Fox, Canonsburg PA; Bharat Shah, Pittsburgh PA
11.25
2
Larry Gesoff - Joseph Rzodkiewicz, Pittsburgh PA; Judith Perman - Betty Nesbit, Glenshaw PA
7.50
3/4
Stanley Broadwater - Kathy Pfeffer - Arthur Henry - Marie Henry, Pittsburgh PA
7.50
3/4
Robert Heasley III - Carl Blackburn - Steven Schwarzwaelder, Sewickley PA; Dick Neely, Moon Township PA

 

Consolation
7 Tables

MPs A B C Names
3.87
1
1

 
Jan Miyake - Josh Levy, Oberlin OH; Joseph Harbert - Julia Allen, Willoughby OH; Lois Butler, Chagrin Falls OH
2.90
2
2

 
Roy Larson, Wadsworth OH; Leo Mann, Lakewood OH; Victor Vertes, Cleveland OH; Marlene Zinamon, Beachwood OH
2.18
3

 

 
Chet Mody, Greenville PA; Cathy Marsteller, Niles OH; Brenda Merkich, Cortland OH; Barbara Grzegorzewski, Meadville PA
2.96
 

 
1
Dolo1306RES Bloom - Robert Carroll, Warren OH; Pauline Sostarich, Hermitage PA; Joan Wickerham, Sharpsville PA